Akcja Olsztyn w okrojonym składzie! 1000 kilometrów po trzy punkty!

azs-uz-logo-50x50Najdłuższy wyjazd w sezonie 2017/2018 czeka podopiecznych Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego. W sobotni poranek, zielonogórzanie udadzą się w daleką drogę do Olsztyna, gdzie zawalczą o kolejne, wyjazdowe zwycięstwo.

rk1

Jest to trzeci, wyjazdowy mecz beniaminka z województwa lubuskiego. Dotychczas wszystkie pojedynki w roli gościa zakończyły się triumfem zielonogórzan ... po rzutach karnych. Czy historia zatoczy koło? Niewykluczone!

OKPR Warmia-Energa Olsztyn depta reprezentacji Uniwersytetu Zielonogórskiego po piętach w ligowej tabeli. Zielonogórzanie lokują się na 8. pozycji z jednym punktem przewagi nad rywalem, który okupuje 9. stopień rankingu.

Biało-zieloni mają ogromną chrapkę, by podtrzymać passę wyjazdowych zwycięstw. By to osiągnąć, będą musieli się napracować. Tym bardziej, że w ostatnich dniach doszło do kilku kontuzji. W meczu nie zagra rozgrywający Piotr Gadaj, który doznał skręcenia stawu skokowego. Skrzydłowy Kuba Pawlicki, w dalszym ciągu jest niezdolny do gry, ze względu na ból achillesa. Problemy zdrowotne wykluczyły również obecność Macieja Orlińskiego. Ponadto na parkiecie nie zobaczymy Rafała Lewandowskiego. Na otarcie łez do składu wrócił w pełni sił Bartosz Więdłocha.

Mimo chwilowego szpitala, w zielonogórskich szeregach panuje pełna motywacja i mobilizacja na sobotni pojedynek. Zawodnicy z Winnego Grodu już niejednokrotnie w tym sezonie pokazali potencjał, który zaowocował zwycięstwem.

OKPR Warmia-Energa Olsztyn - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego
sobota, 14.10 - godzina 15:30