Serce zostawili na boisku! Liderujący Grunwald zabrał punkty do Poznania

azs-uz-logo-50x50Ten mecz mógł się podobać. Ba! Na pewno się podobał. Kilka zwrotów akcji, bramka za bramkę i emocje do ostatnich minut. Takie widowisko zapewnili Nam szczypiorniści w sobotni wieczór, 7.10 w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego.

reczna0205

Mecz choć przegrany, nie pozostawił "niesmaku". Oba zespoły przez 60 minut gry stawiały opór i żaden nie mógł pozwolić sobie na chwilę oddechu. Dzięki temu licznie zgromadzeni kibice mogli obserwować emocjonujący pojedynek, aż do ostatnich sekund.

Pierwsze minuty to fantastyczna gra zielonogórskich szczypiornistów. Skupienie oraz determinacja pozwoliły podopiecznym Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego wyskalować wynik na 6:2. Kilka chwil później na tablicy widniał rezultat 7:4 po podręcznikowej "wrzutce" w wykonaniu Marcina Jaśkowskiego i Jędrzeja Zieniewicza. Przez dalszą część pierwszej odsłony poznaniacy skrupulatnie próbowali odzyskać stracone bramki. Przez większość czasu gospodarze odpierali ataki rywala, utrzymując przewagę 2-3 oczek. Niestety w samej końcówce akademicy pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia, co skutkowało takim a nie innym wynikiem. Po 30 minutach gry obserwowaliśmy wynik 13:14 na korzyść przyjezdnych.

W drugiej połowie to zielonogórzanie występowali w roli goniącego wynik. I ta sztuka im się udała w 45. minucie spotkania. Po dwóch bezbłędnych rzutach Jędrzeja Zieniewicza, AZS mógł cieszyć się z prowadzenia 23:22. Niestety odpowiedź gości była brutalna i chwilę później odnotowali 2 oczka przewagi. W 58. minucie pojedynku Adam Szarłowicz zdobył bramkę kontaktową i ustanowił wynik 26:27. Niestety 3 kara dwuminutowa Daniela Mieszkiana, a w konsekwencji czerwona kartka wybiła z rytmu reprezentację Uniwersytetu Zielonogórskiego i mecz zakończył się triumfem wojskowych 29:26.

Mimo przegranej mecz był świetną wizytówką piłki ręcznej, a zielonogórzanie po raz kolejny udowodnili, że nieprzypadkowo znajdują się w rozgrywkach I ligi. Już w najbliższą sobotę, biało-zielonych czeka niezmiernie długi i ciężkiw wyjazd do Olsztyna, gdzie zagrają z miejscowym OKPR-em.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - WKS Grunwald Poznań 29:26 (13:14)

Bramki zdobywali: Zieniewicz 8, Kociszewski 5, Jaśkowski 5, Szarłowicz 2, Lewandowski 2, Jasiński 2, Sroczyk 1, Kuliński 1