"Ambicja i chęć walki - tak, umiejętności jeszcze brak". AZS vs. Sparta (relacja, audio, zdjęcia)

azs-uz-logo-50x50W sobotę, 14 marca zielonogórscy szczypiorniści rozegrali kolejne spotkanie ligowe. W hali przy ul. Profesora Szafrana 6 zmierzyli się z SKF KPR Sparta Oborniki Wielkopolskie.

Od początku meczu akademicy z Winnego Grodu musieli gonić za rywalami. Już po 5. minutach gry, zespół Michała Pietrzaka prowadził 4:1. Dwie bramki Michała Skrzypka i celny rzut Piotra Książkiewicza doprowadził do remisu, jednak nie na długo. Ekipa gości znów "odskoczyła" na kilka oczek. W 12 minucie, do ataku powrócił zespół żółto-biało-zielonych. Po 4 kontratakach Kamila Nogajewskiego i Mateusza Naruszewicza, AZS prowadził 8:6. Na taki przebieg wydarzeń, szybko odpowiedzieli zawodnicy z Obornik, zdobywając 5. bramek pod rząd. W tym momencie o czas poprosili szkoleniowcy zielonogórskiego zespołu - Marek Książkiewicz i Damian Kociszewski. Po krótkiej przerwie znów nastąpiło przebudzenie w naszym zespole. Do zmniejszenia przewagi rywala przyczynił się Cyprian Kociszewski, oddając 2 celne rzuty. Tym razem o czas poprosił trener "Sparty". Zmotywowana drużyna gości powróciła na parkiet i zdobyła kolejne 3 oczka. Przed zejściem na przerwę bramkę dorzucił Przemysław Karp, zamykając wynik pierwszej części spotkania 12:15.

Dalszy ciąg gonitwy nastąpił w II połowie. Do 45. minuty padała bramka za bramką. Później podopieczni Michała Pietrzaka potwierdzili swoją wyższość w tym pojedynku, powiększając przewagę do 8 oczek. Ten moment zaważył nad losami spotkania. Mimo, iż zespół z Zielonej Góry próbował nawiązać walkę, to Spartanie nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa. W ostatniej minucie spotkania bramki zdobyli Adam Szpara i Konrad Walkowiak. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 33:27.

"Bramkarze mijali się z piłką, skrzydłowi nie dawali sobie rady" - komentuje Marek Książkiewicz i dodaje, że w meczu zabrakło czołowych zawodników. Na boisko nie wyszedł Paweł Jakób, który podczas środowego treningu doznał kontuzji stawu skokowego. W tym spotkaniu nie zagrał również Marek Długosz (bramkarz) i Sebastian Gałach (skrzydłowy). Popularny "Steryd" od poniedziałku zapowiada powrót do ćwiczeń. Krzysztof Wittke, także chce rozpocząć treningi od następnego tygodnia:

II-ligowcom pozostały 2 spotkania do końca sezonu. Mimo, iż walczyli już z Żagwią Dzierżoniów, dalej mają szansę na pokonanie przeciwnika w tabeli. Aby AZS zakończył sezon na 6. miejscu, zawodnicy muszą wygrać oba spotkania i liczyć na jedną przegraną drużyny Dzierżoniowa.