MKS Pogoń Oleśnica - AZS UZ (relacja)

pogon-olesnica-logo-50x50 1323372082azs-uz-logo-50x50W sobotę akademicy z Winnego Grodu wyjechali na mecz 23. kolejki II ligi mężczyzn do Oleśnicy. Tam pokonali ekipę gospodarzy 26:28.

Od stanu 3:3 w 8. minucie "Pogoń" już tylko raz doprowadziła do remisu. Po 2 celnych rzutach Pawła Jakóba i bramce Michała Skrzypka AZS wyszedł na 3-bramkowe prowadzenie. Podopieczni Marka Książkiewicza i Damiana Kociszewskiego nie stracili już cennej przewagi. Spokojnie i konsekwentnie dążyli do zwycięstwa. Wynik pierwszej połowy zamknął zielonogórski rozgrywający - Konrad Walkowiak, powiększając przewagę o jedno oczko. Zespół gości schodził na przerwę z korzystnym wynikiem 11:15.

Na początku 2. części spotkania drużyna Grzegorza Wosia napędziła strachu szczypiornistom z Winnego Grodu. W 35. minucie zawodnicy MKS-u zmniejszyli przewagę gości do 1 oczka. Szkoleniowcy AZS-u nie pozostali obojętni i poprosili o czas. Cenne uwagi trenerów zmotywowały zielonogórzan na kolejne minuty spotkania. Już po kilku akcjach ekipa z Zielonej Góry odzyskała 3-bramkowe prowadzenie. W kolejnej części spotkania padała bramka za bramką. 6 minut przed końcem zawodnicy z Oleśnicy ponownie zaatakowali. Tym razem doprowadzili do remisu 24:24. Mimo groźnej sytuacji piłkę w siatce rywala umieścił Michał Skrzypek. Chwilę po Nim swoją bramkę dorzucił Cyprian Kociszewski.

W końcowym rezultacie AZS pokonał przeciwnika 28:26. Pomimo silnych oporów i trudności jakie stawiali gospodarze na parkiecie, zielonogórscy szczypiorniści zdobyli kolejne 2 punkty. Obecnie mają na swoim koncie 19. oczek co zapewnia im 7. pozycję w tabeli ligowej. Do końca sezonu pozostały 3 spotkania.