Zielonogórzanie znów na fali. UKS Polkowice vs. AZS 27:31 (relacja, audio)

logo-azs-zielona-gora-noweW sobotę, tj. 17 marca zielonogórscy akademicy rozegrali kolejny mecz w ramach II ligi piłki ręcznej mężczyzn. O 13.30 zmierzyli się z gospodarzami, UKS PR 2 Polkowice w lubińskiej hali.

Od samego początku górowali podopieczni Marka Książkiewicza i Damiana Kociszewskiego. Już w 4. minucie po bramkach Kamila Nogajewskiego, Cypriana Kociszewskiego i Karola Wojtasa zielonogórzanie wyszli na prowadzenie 1:3 i do końca utrzymywali przewagę, nie dopuszczając gospodarzy do objęcia prowadzenia. W 25. minucie boisko musiał opuścić Michał Skrzypek, który otrzymał czerwoną kartkę. Przed zejściem do szatni celny rzut oddał Piotr Książkiewicz ustanawiając wynik 10:14.

Druga połowa także nie wniosła większych emocji. Szczypiorniści z Zielonej Góry spokojnie i konsekwentnie dążyli do celu. 8 minut przed zakończeniem spotkania, po dwóch udanych kontratakach Pawła Jakóba, AZS wyszedł na 7-bramkowe prowadzenie. Zadziwić mogło dość brutalne zachowanie obrońców obydwu drużyn. W 57. minucie z gradacji kar czerwony kartonik ujrzał rozgrywający AZS-u Piotr Książkiewicz. 2 minuty po nim, z tego samego powodu boisko musiał opuścić zawodnik gospodarzy - Wojciech Zemła. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Zielonogórzan 27:31.

W barwach AZS-u dobrze zaprezentował się bramkarz Marek Długosz, który wybronił kilka rzutów gospodarzy. Pochwała należy się także naszym skrzydłowym, którzy skutecznie zdobywali bramki z kontry. To właśnie Kamil Nogajewski i Paweł Jakób zdobyli po 7 punktów.