Michalina Kwaśniewska akademicką mistrzynią Polski

W Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. W zawodach udanie startowała kilkuosobowa grupka lekkoatletów-studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Najlepiej zaprezentowała się Michalina Kwawśniewska (III rok wychowania fizycznego), która zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż z najlepszym swoim tegorocznym rezultatem 1,78m. Zdobyła złoty medal w klasyfikacji otwartej i złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów.

Medal brązowy wśród studentów uniwersytetów w pchnięciu kulą 7,26 kg wywalczył Kacper Sierewicz (V rok ochrony środowiska). Jego wynik - 15,56m. Ponadto na IV miejscu w klasyfikacji open i klasyfikacji uniwersytetów uplasowała się sztafeta kobiet 4x100m. (Daria Sadłowska, Kinga Sadłowska, Paula Freliszka, M.Kwaśniewska) osiągając niezły czas 49,12 sek.

W klasyfikacja uniwersyteckiej IV miejsce zajęła w biegu na 400m. Kinga Sadłowska - 57,53 sek., a jej siostra-bliźniaczka, Daria była VI w sprincie na 100m. - 12,55 sek. oraz VII na dystansie dwukrotnie dłuższym - 25,52 sek.