Credo Futsal Piła vs. AZS UZ MOSiR 8:8

azs-uz-logo-50x50Przed momentem zakończył się ostatni mecz inauguracyjnej kolejki Lubuskiej II Ligi futsalu, w którym Credo Futsal Piła podejmował AZS UZ MOSiR Zielona Góra. Po niezwykle zaciętym pojedynku, w którym padło 16 (!) goli oba zespoły podzieliły się punktami. Pierwszym liderem została drużyna Cuprum Polkowice.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania hala sportowa, w którym rozegrano dzisiejszy mecz szczelnie zapełniła się kibicami. Miejscowi sympatycy futsalu nie zawiedli się, bo zawodnicy obu zespołów stworzyli wspaniałe widowisko. Zaczęło się nieszczęśliwie dla zielonogórzan, którzy w pierwszej części przegrywali już 4:0. Na szczęście konsekwentna gra pozwoliła jeszcze przed przerwą zmniejszyć rozmiary porażki na 2:5.

W drugiej części drużyna trenera Macieja Góreckiego pokazała charakter i niesamowitą wolę walki goniąc rywala. Wynik zmieniał się z każdą minutą. Na trafienia zielonogórzan gospodarze odpowiadali błyskawicznie, a drużyna Credo Futsal prowadziła już 6:4 i 7:5, aż w końcu AS UZ MOSiR włączył piąty bieg. Pomiędzy 36 a 37 minutą gole Michała Bartnickiego (4 w całym meczu) i Adriana Niedźwiedzkiego pozwoliły po raz pierwszy w meczu objąć prowadzenie! Zszokowani gospodarze, którzy długo szykowali się do inauguracji ligi, po dwóch ciosach nokautujących długo nie mogli dojść do siebie. Niestety, w końcówce grając w przewadze zdołali strzelić jedną bramkę ustalając wynik na 8:8. Tym samym zielonogórzanie przywiozą do Winnego Grodu cenny punkt, choć do pełni szczęścia zabrakło 13 sekund!

Credo Futsal Piła - AZS UZ MOSiR Zielona Góra 8:8 (5:2)
Gole: Jakub Skwarek 4, Mateusz Kostecki 3, Wojciech Suczycki - Michał Bartnicki 4, Adrian Niedźwiedzki 2, Jakub Turowski, Kacper Konopacki

Credo Futsal Piła: Karol Kurzajczyk, Radosław Zaręba, Radosław Pszczółka, Dawid Czajka, Wojciech Suczycki, Cezary Knapiński, Mateusz Kostecki, Jakub Skwarek, Michał Wolan, Adam Kujawski, Marek Szatan (K), Jakub Michalak.

AZS UZ MOSiR: Wojciech Kubik, Łukasz Barwiński, Adrian Niedźwiedzki, Mateusz Bartczak, Kacper Konopacki, Michał Hoc, Jakub Turowski, Michał Bartnicki, Marcin Głowacki, Patryk Jaśkiewicz, Maciej Dudek.