Nie dla nas finały AMP w futsalu

azs-uz-logo-50x50Niestety, reprezentanci Uniwersytetu Zielonogórskiego nie wywalczyli awansu do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu zajmując 8 miejsce w legnickim półfinale.

W pierwszym meczu turnieju zielonogórzanie spotkali się z jednym z faworytów do awansu - zespołem Politechniki Śląskiej z Gliwic, która dała lekcję gry w piłkę halową zespołowi z winnego grodu wygrywając 5:1. W meczu decydującym o dalszej walce o awans studenci z Zielonej Góry pokazali na co ich stać gładko pokonując Uniwersytet Wrocławski 8:0. Dzięki temu zwycięstwu wyszli z grupy A z drugiego miejsca, tworząc grupę E wraz z zespołami Politechniki Śląskiej z Gliwic (1 miejsce gr. A), Akademią im. Jana Długosza z Częstochowy (1 miejsce gr. B) oraz Uniwersytetem Przyrodniczym z Wrocławia(2 miejsce gr. B).

Kolejny dzień zawodów był bardzo emocjonujący. Zielonogórzanie pierwszy swój mecz rozegrali ze zwycięzcą grupy B. Na spotkanie wyszli zmotywowani i pewni siebie. Od początku meczu było widać, że chcą wygrać i przedłużyć swoje szanse na awans do finału. W pierwszej połowie doskonałą sytuacje do strzelenia bramki miał Jakub Turowski, który indywidualną akcja pokonał dwóch Częstochowian oraz bramkarza jednak z pustej bramki piłkę wybił ostatni obrońca zespołu ze Śląska. Na początku drugiej połowy Turowski już się nie pomylił i umieścił piłkę w siatce po podaniu Piotra Andrzejczaka. Kilka minut później okazję na podwyższenie wyniku miał jeszcze Adrian Niedźwiedzki i ponownie Turowski jednak górą w tych akcjach był bramkarz Częstochowian. Reprezentanci Akademii im. Jana Długosza udowodnili, że 1-0 w futsalu to nie jest pewny wynik. Nie cała minutę przed końcem spotkania wykorzystali lukę w ustawieniu i gapiostwo obrońców zielonogórskich przy rzucie rożnym. Podanie ze stałego fragmentu gry w pole karne zakończyło się bramką i ustaliło wynik meczu na jeden do jednego. Po tym remisie Zielonogórzanie mieli już tylko bardzo teoretyczne szanse na awans przy wygranym ostatnim meczu. Niestety przegrali go z Uniwersytetem Przyrodniczym 3:4 tracąc bramkę w ostatniej sekundzie meczu.

Niedzielne spotkanie o VII miejsce w turnieju z Uniwersytetem Śląskim Katowice zakończył się wynikiem 3:4. Najlepszymi strzelcami zielonogórzan byli Jakub Turowski i Adrian Niedźwiedzki (po 4 gole). Turniej wygrała Akademia Wychowania Fizycznego Katowice przed Politechniką Śląską Gliwice i Akademią im. Jana Długosza z Częstochowy. Czwarte miejsce w turnieju, a zarazem ostatnie premiowane awansem do Finału AMP, który odbędzie się w dniach 21-24 luty w Lesznie wywalczyła Politechnika Opolska.