Awans akademików do 1 ligi futsalu!

azs-uz-logo-50x50Mamy awans! Futsaliści Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego podjęli w sobotę dnia 19 lutego drużynę WKS Śląsk Futsal Wrocław.

int-06112

Akademicy od początku napierali co zaowocowało pierwszym trafieniem do siatki w 5 minucie meczu za sprawą Maciej Enkota. Następnie bramki padały w 9 (Kornel Mużyłkowski), 12 (Jacek Jurkowski) oraz 15 (Maciej Enkot) minucie. Przez ostatnie 5 minut pierwszej połowy spotkania drużyna Macieja Góreckiego trafiła kolejne 3 razy. Dwie z nich w 18 i 19 minucie zaliczył kapitan drużyny - Jakub Turowski. Na dwadzieścia sekund przed końcem połowy jej wynik na 7:0 zmienił Maciej Enkot przy asyście Rafała Gronostaja.

int-06845

Na trafienia w drugiej części meczu musieliśmy poczekać odrobinę dłużej, bo w 26 minucie gry piłka po raz 8 wylądowała w siatce drużyny z Dolnego Śląska. Następnie, 4 minuty później na listę strzelców zapisali się również grający z numerem 6 Patryk Jaśkiewicz oraz po 2 minutach Rafał Gronostaj (32 minuta). W 34 minucie po błędzie drużyny przeciwnej piłkę do siatki posłał ponownie Patryk Jaśkiewicz. Ostatnie 2 minuty spotkania były obfite w bramki. Rozpoczął ten wir na początku 39 minuty Jacek Jurkowski, już dwadzieścia sekund później Jakub Turkowski wykorzystując brak obecności bramkarza między słupkami posłał tam piłkę i trafił podwyższając wynik zielonogórzan na 13:0. Chwilę po rozpoczęciu gry goście zdobyli jednak jedno oczko po tym jak Filip Składzień nie pozostawił bramkarzowi akademików czasu na reakcję. Ostatnie trafienie w drużynie Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zaliczył Patryk Jaśkiewicz zdobywając tym samym hat-trick na koniec sezonu 2021/22 II ligi futsalu.

Dzięki wygranej 14:1 z drużyną Śląska Wrocław oraz przegranej bezpośredniego rywala do awansu wynikiem 1:2 w Pyskowicach akademiccy futsaliści w przyszłym sezonie rozgrywki będą prowadzili poziom wyżej - w 1 lidze futsalu!

Skład drużyny Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego podczas sezonu 2021/2022: