Ekstraklasa wraca! 1/32 Halowego Pucharu Polski w Zielonej Górze

azs-uz-logo-50x50Po raz kolejny w historii zielonogórscy futsaliści podejmą rywala z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W Święto Trzech Króli biało-zieloni we własnej hali stawią czoła reprezentancji GSF Gliwice.

futsal

Ekstraklasowe zespoły futsalu z Górnego Śląska nie wspominają dobrze spotkań w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego. Cofając się dwa lata wstecz, biało-zieloni pokonali w rozgrywkach pucharowych Piasta Gliwice (6:4), a następnie, po konkursie rzutów karnych Clearex Chorzów. Pojedynki cechowały się wyśmienitymi akcjami, a dramaturgia trwała do ostatnich sekund spotkania.

Po zwycięstwie w eliminacjach wojewódzkich, rozegranych 23 listopada 2019r. w Krośnie Odrzańskim akademicy znaleźli się w gronie 53 najlepszych zespołów w kraju. W I rundzie Pucharu Polski udział biorą cztery zespoły z rozgrywek Ekstraklasy. W drugiej rundzie, zaplanowanej na 8 lutego dołączy cała Ekstraklasa, a w grze pozostaną już tylko 32 ekipy.

Przed zespołem Macieja Dudka zapowiada się pracowity miesiąc. W piątek, 3 stycznia PKM Zachód Persa AZS UZ zawalczy o ligowe punkty na wyjeździe z Madnessem Chocianów. Trzy dni później rozegrają wcześniej wspomniany mecz Pucharu Polski z GSF Gliwice. W następne dwa weekendy biało-zieloni zmierzą się z Paolo Gorzów i Drzonkowianką PKM Zachód Racula. Miesiąc styczeń futsaliści zakończą w Katowicach, gdzie wezmą udział w Półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski.

1/32 Finału Halowego Pucharu Polski:
PKM Zachód Persa AZS UZ - GSF Gliwice
hala UZ, ul. Profesora Szafrana 6
poniedziałek, 6 stycznia - godzina 15:00

Wstęp wolny!

1-32PP

Dodatkowe informacje