Futsalowi Mikołaje z wizytą w świebodzińskim Domu Dziecka

azs-uz-logo-50x50Szlachetną inicjatywą wykazała się drugoligowa sekcja futsalu. Przed czwartkowym treningiem ekipa Świętych Mikołajów udała się do Świebodzina, by podarować dzieciom pełen bagażnik prezentów.

DSC07002

"Jak narodził się pomysł? Spontanicznie! Od kiedy stałem sie ojcem, zacząłem inaczej na to wszystko patrzeć. To fantastyczne uczucie, kiedy możemy sprawić radość kilkunastu dzieciom" - powiedział Jakub Turowski, kapitan PKM Zachód AZS UZ i pomysłodawca akcji.

Futsaliści sprawili niebywałe zaskoczenie i pobudzenie wśród najmłodszych. Dzieci nie wiedziały, że ktoś w tym dniu ma Ich odwiedzić. Po zmroku, gdy na parkingu zobaczyły kilku mężczyzn w czerownych czapkach z białym pomponem, oszalały z radości. Kolejne kartony i paczki z prezentami przekraczały progi domu, a na twarzach dzieci widniał szeroki uśmiech. Kązdy podopieczny otrzymał paczkę ze słodyczami oraz maskotkę. Do podziału przekazano również dzieisątki gier planszowych, artykułów szkolnych i sportowych. Nie zabrakło piłek do futsalu i koszulki klubowej. W tym dniu, ekipę futsalistów reprezntowali: Maciej Dudek - trener, Jakub Turowski - kapitan oraz Sebastian Hausler.

W drodze powrtnej futsaliści zapewnili, że nie jest to ich ostatnie słowo w tym roku! A Wy byliście w tym roku grzeczni? 

DSC07050

Dodatkowe informacje