Futsaliści z awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski

Futsaliści Persy MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonali 5:1 Heiro Rzeszów i awansowali do ćwierćfinału futsalowego Pucharu Polski.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip senna. Strzały z dystansu akademików były oznaką bezradności w ataku. Podobnie jednak sytuacja miała się co do Rzeszowian.

Największe emocje czekały na kibiców w 2. połowie. Worek z bramkami błyskawicznie otworzył Kacper Konopacki, bowiem już 47 sekund po rozpoczęciu gry. Chwilę potem akademicy zdobyli dwa gole w kilkanaście sekund stawiając rywali w trudnej sytuacji. Autorami trafień byli Kamil Kruszyński i Mateusz Biereśniewicz. Trener Rzeszowian Łukasz Krawczyk zdecydował się wziąć czas, ale nawet to nie przynosiło widocznych skutków. Groźnie zrobiło się w 31. minucie. Wtedy ręką zagrał jeden z gospodarzy, a następnie do rzutu karnego podszedł Sebastian Fedan. Wtedy spudłował, ale niecałe 60 sekund później się poprawił i w efekcie przewaga AZS-u zmalała do dwóch bramek. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać, bowiem w 34. minucie Adrian Niedźwiecki doprowadził do stanu 4:1, a wynik ustalił Kamil Kruszyński.

Goście robili co mogli, ale wszystko, łącznie z arbitrami, sprzyjało dziś akademikom. Ostatecznie AZS wygrał 5:1.

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Heiro Rzeszów 5:1 (0:0)

21' Kacper Konopacki

24' 38; Kamil Kruszyński

24' Mateusz Biereśniewicz

32' Sebastian Fedan

34' Adrian Niedźwiecki