Zwycięstwo po horrorze! Futsaliści zgarnęli kolejne punkty (relacja, foto)

pilkanoznaW 6. kolejce I ligi futsalu Persa MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, mierzył się z drużyną Team Lębork. Po bardzo emocjonującym meczu zwyciężyli akademicy 4:3.

Futsal

Początek spotkania to napór zielonogórzan na bramkę gości, której wyśmienicie strzegł Dominik Czekirda. W miarę upływu czasu, mecz zaczął się wyrównywać. Pierwszą bramkę w 12 min spotkania zdobyli goście z Lęborka. Na odpowiedź zielonogórzan czekaliśmy tylko 41 sekund. Po kontrze Michała Hoca bramkę zdobywa Karol Haraś. Ten sam zawodnik zdobył kolejną bramkę z rzutu karnego po faulu na Kacprze Rysiu. Do przerwy 2:1.

Druga część spotkania rozpoczęła się od szybkiej akcji zielonogórzan przerwanej faulem Kamila Ulanowskiego. Zawodnik Team Lębork otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Niestety akademicy nie wykorzystali liczebnej przewagi po 2 minutowej karze dla przyjezdnych. Z biegiem czasu mecz nabierał tempa i temperatury. W 29. minucie Łukasz Hanc podwyższa wynik na 3:1 lecz goście w przeciągu 2 minut odrabiają straty i mamy remis 3:3. Piotr Andrzejczak w 33. minucie ustalił wynik spotkania na 4:3. Końcówka meczu to heroiczny bój obu zespołów. Goście na 76 sekund przed zakończeniem meczu wykonywali przedłużony rzut karny, który w fantastyczny sposób obronił nasz bramkarz Remigiusz Chyła.

Niedzielny mecz dostarczył kibicom wielu fantastycznych emocji i wrażeń, a podopieczni trenera Macieja Góreckiego udowodnili, że w Zielonej Górze tworzy się bardzo ciekawy zespół.