Historyczne zwycięstwo futsalistów w I lidze. Piła pokonana (foto)!

pilkanoznaW 3. kolejce I ligi futsalu zielonogórscy akademicy odnieśli pierwsze historyczne zwycięstwo, pokonując w hali UZ przy ul. Profesora Szafrana odwiecznego rywala Credo Futsal Piła 3:2 (0:1).

futsal

Początek meczu to badanie sił z obu stron. W 10. minucie Michał Wolan wykorzystuje błąd zielonogórskiej obrony i bramkarza dając prowadzenie drużynie gości. Drugą połowę pilanie zaczęli od mocnego uderzenia. Rzut wolny z okolic 9 metra zamienił na bramkę Maciej Konert. Po stracie gola zielonogórzanie przystąpili do odrabiania strat. Mecz nabrał tempa, akcje prowadzone były z większym polotem i tylko za sprawą świetnej dyspozycji bramkarza Credo - Adama Kujawskiego utrzymywał się wynik 0:2. Jednak w 22. minucie meczu za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, boisko opuszcza bramkarz drużyny gości. Akademicy wykonują rzut wolny z odległości 8m od bramki. Strzelcem bramki jest Karol Haraś. W 24. minucie mamy remis 2:2, kiedy kontrę wyprowadził Kamil Kruszyński, a akcję zakończył strzałem Łukasz Hanc. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył na 4 minuty przed końcem meczu Kamil Kruszyński, po pięknej indywidualnej akcji.

Drużyna PERSA MOSIR AZS UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO wystąpiła w składzie: Chyła, Klementowski, Turowski, Hoc, Biereśniewicz, Kruszyński, Haraś, Pudzianowski, Hanc, Greszczyk, Jaśkiewicz, Andrzejczak, trener Maciej Górecki.