Zimny prysznic. Biało-zieloni zapłacili frycowe Warszawie (relacja, foto)

pilkanoznaDzień po piłkarzach ręcznych, o których pisaliśmy tutaj rozgrywki w I lidze rozpoczęli futsaliści. Ekipa Persy MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego dostali dobrą lekcję od doświadczonych kolegów z Uniwersytetu Warszawskiego.

Futsal

Mimo dość znacznej przegranej podopiecznym Macieja Góreckiego nie można odebrać chęci walki. Zielonogórzanie tworzyli ładne dla oka akcje, które czasem "rozbrajały" obronę ekipy ze stolicy. Niestety w tym wszystkim brakowało skuteczności lub ostatniego dokładnego zagrania. W pierwszej połowie szansę przed bramką Macieja Dudka dwukrotnie wykorzał zespół gości ustanawiając wynik 0:2.

Futsal

Po przerwie kolejną bramkę dorzucili przyjezdni i było już 0:3. Zielonogórzanie nie poddali się i zdobyli wkońcu pierwszą, a zarazem jedyną bramkę dla swoich kibiców. Jej autorem był Michał Greszczyk. Kilka akcji później była okazja do zdobycia bramki kontaktowej, jednak piłka odbiła się od słupka po strzale Piotra Andrzejczaka.

Piotr Andrzejczak

W ostatnich akcjach zielonogórzanie popełnili kilka prostych i bolesnych błędów, co dało końcowy rezultat 1:6.

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - AZS Uniwersytet Warszawski 1:6 (0:2)