Puchar Polski piękną lekcją futsalu. Przeżyjmy to jeszcze raz (foto)

azs-uz-logo-50x50Niedzielny mecz 1/16 Pucharu Polski w futsalu mężczyzn był niezwykłą reklamą tego sportu w naszym mieście. Drugoligowa ekipa z Zielonej Góry (teoretycznie słabsza) stanęła na wysokości zadania i mocno "przestraszyła" zespół z ekstraklasy.

futsal

Wysoką rangę wydarzenia sekcja futsalu wykorzystała, by podziękować osobom, bez których ta dyscyplina nie istniałaby w zielonogórskim AZS-ie. Sponsorzy oraz działacze zostali uhonorowani upominkami oraz koszulkami z własnym nazwiskiem.

foto

W późniejszych minutach setki oczu skupiły się już tylko na jednym. Pojedynek futsalistów przysporzył ogromną dawkę emocji. Wiele zwrotów akcji, kilkanaście groźnych sytuacji podbramkowych to tylko namiastka tego, co mogliśmy zobaczyć w hali UZ, przy ul. Profesora Szafrana 6. W pewnym momencie wydawało się, że jest już po meczu, kiedy to KGHM Chrobry Euromaster Głogów wyszedł na prowadzenie 2:0. Nic bardziej mylnego! Taki stan rzeczy tylko rozdrażnił zielonogórską ekipę i po kilku minutach był już remis 2:2.

kibice

Kiedy wybrzmiała syrena, oznajmiająca koniec pierwszej połowy na parkiecie pojawił się zielonogórski Bachus, który dokonał licytacji koszulki Reprezentacji Polski po meczu z Irlandią. W końcowym rezultacie przedmiot został sprzedany za 1600 złotych. Całość została przekazana na cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto została przeprowadzona zbiórka do puszek WOŚP.

Bachus

Druga połowa to już dominacja ekstraligowca z Głogowa. Doświadczenie wygrało z młodością i pasją, ale akademicy i tak są dumni ze swojej postawy. Biało-zieloni ani na chwilę nie spuścili głowy i walczyli do ostatnich sekund. Ostatecznie mecz zakończył się przegraną MOSiR-u AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 3:5. Jednocześnie podopieczni Macieja Góreckiego zakończyli w tym roku przygodę z Pucharem Polski.