Faceci nie do zdarcia! MOSiR AZS pokonuje pierwszoligowca (foto)

azsW niedzielny wieczór, 13 grudnia MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego unicestwił w 1/32 Pucharu Polski pierwszoligowy GKS Berland Komprachcice 7:5. W następnym etapie do Zielonej Góry przyjedzie rywal z najwyższej półki.

foto

W pierwszych minutach to biało-zieloni rozdawali karty, prowadząc 2:0. Kolejne minuty nie były jednak szczęśliwe dla podopiecznych Macieja Góreckiego i do przerwy tablica wskazywała rezultat 2:2. Po zmianie stron ekipa z Komprachcic objęła po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadzenie, Na szczęście, po chwili reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego wróciła na odpowiednie tory i zdobyła kolejne 2 bramki. Na 4 minuty przed końcem miejscowi wygrywali 6:5, a zespół gości wycofał bramkarza. W tym momencie wszystko mogło się zdarzyć. 60 sekund przed końcem sędziowie podyktowali rzut karny na korzyść zielonogórzan. Zawodnicy z Winnego Grodu wykorzystali szansę i ostatecznie zwyciężyli 7:5.

Na początku 2016 roku MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego podejmie przed własną publicznością KS KGHM Euromaster Chrobry Głogów, uczestniczący w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy.

Zobacz obszerną galerię 52 ujęc autorstwa Joanny Lemańskiej i Krzysztofa Kubasiewicza