Futsalowcy AZS-u otarli się o finał: A mogło być tak pięknie...

Niestety, po raz kolejny nie udało się awansować reprezentantom Uniwersytetu Zielonogórskiego do finału Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Jak co roku taki i tym razem do awansu zabrakło niewiele.

azs-mosir-uz-grupowe

Zespołu zielonogórski oparty na zawodnikach MOSiR-u AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, wzmocniony osobami Kacpra Konopackiego (Cuprum Polkowice), Karola Harasia (Persa Old Profes) oraz Kornela Mużyłowskiego (Mundial Żary) w swoim pierwszym turniejowym meczu pokonał AWF Wrocław 5:1 co zapewniło już awans do fazy pucharowej. Jednak zielonogórscy gracze chcieli postawić kropkę nad "i", awansując do dalszej części turnieju z pierwszego miejsca w grupie. Cel został zrealizowany. UZ wygrał z Akademią im. J. Długosza z Częstochowy 4:3 i był najlepszym zespołem grupy D. Było to jednak pyrrusowe zwycięstwo gdyż za czerwoną kartkę (ręka poza polem karnym) z boiska wyrzucony został Wojciech Kubik, nasz najlepszy bramkarz. Karą za kartkę była absencja zawodnika w pierwszym meczu fazy pucharowej, gdzie futsalowcy z Winnego Grodu walczyli o półfinał z AWF Katowice, w składzie którego występował m.in. bramkarz ekstraligowego GAF Jasna Gliwice - Michał Widuch, który grał przeciwko Persie Old Profes w meczu Pucharu Pucharu.

Bramkarzowi AWFu udało się zatrzymać strzały zielonogórzan i nawet strzelić jedną bramkę, kiedy zespół ze Śląska grał w przewadze. Jednak to zielonogórzanie otworzyli wynik pięknym strzałem z woleja Kacpra Konopackiego. Po pierwszej połowie wynik był remisowy (1:1). "Brak naszego pierwszego bramkarza Katowiczanie wykorzystali perfekcyjnie. Brak doświadczenia oraz presja imprezy, z pewnością były przyczyną kilku prostych błędów drugiego bramkarza - Adama Klementowskiego. Przez co katowiczanie zdobyli dwubramkową przewagę" - mówi trener akademików Maciej Górecki. "Nie czekaliśmy długo z decyzjami. od 4 minuty drugiej połowy graliśmy z zawodnikiem z pola w bramce, tak, żeby wykorzystać przewagę w polu. Mimo, że graliśmy bardzo dobrze to bramkarz Katowiczan bronił jeszcze lepiej. Przez co w ogólnym rozrachunku przegraliśmy 5:3 i odpadliśmy z walki o awans".

AZS MOSiR Uniwersytetu Zielonogórskiego reprezentowali: Wojciech Kubik, Adam Klementowski, Kacper Konopacki, Mateusz Biereśniewicz, Marcin Głowacki, Mateusz Bartczak, Kacper Ryś, Michał Hoc, Piotr Andrzejczak, Karol Haraś, Michał Greszczyk, Kornel Mużyłowski.