Nowa Sekcja E-sportowa w Klubie: Współpraca z LODIS dla Młodych Talentów!

azs-uz-logo-50x50To już oficjalne?? Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować o nowej sekcji e-sportowej w naszym Klubie utworzonej wraz z organizacją e-sportową LODIS. Nasza współpraca ma przynieść wiele nowych i ekscytujących możliwości dla studentów chcących zaistnieć na Polskiej scenie e-sportowej!

341074482 534494085513757 7631532751601118352 n 1

Lodis, profesjonalna organizacja graczy wywodząca się z naszego miasta, połączyła właśnie siły z AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, aby promować cyfrową formę rywalizacji.

azs-uz-logo-50x50Rozwój e-sportu nie omija Zielonej Góry. Lodis, profesjonalna organizacja graczy wywodząca się z naszego miasta, połączyła właśnie siły z AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, aby promować cyfrową formę rywalizacji. W planach jest więcej turniejów i profesjonalny Gaming House.

3d071adbaad79561e5007c430eedf8bf XL

E-sport, jak sama nazwa wskazuje to sport elektroniczny, gdzie rywalizacja odbywa się na konsolach lub komputerach w ramach rozgrywek w konkretne tytuły gier np. sportowych lub strzelanek. Cyfrowa zabawa przyciąga coraz większą liczbę uczestników, ale też potencjalnych kibiców, którzy śledzą sukcesy swoich ulubionych zawodników w sieci. Wraz z rozwojem e-sportu i napływem sponsorów gracze łączą się w organizacje, aby wejść na wyższy poziom profesjonalizmu.

Warto wiedzieć, że z Zielonej Górze wywodzi się jedna z takich polskich organizacji - Lodis - założona przez zielonogórzanina Wojciecha Łopińskiego. - Grami komputerowymi interesuję się od lat, sam gram, bo to świetna rozrywka. W 2019 roku wpadłem na pomysł, aby stworzyć własną organizację. Początki były trudne, musiałem wejść to środowisko. W końcu jednak przyszły sukcesy w e-sportowych zawodach - tłumaczy nam W. Łopiński.

I faktycznie Lodis posiada obecnie drużynę w popularnej grze League Of Legends biorącą udział w drugiej lidze Ultraligi, organizowanej przez Polsat Games we współpracy z Riot Games. Organizacja stratuje też w Mistrzostwach Polski ESL, gdzie ich sekcja CS:GO odnosiła spore sukcesy w walce z najlepszymi zespołami w kraju. - Staramy nieustannie się rozwijać i temu ma służyć połączenie sił z AZS UZ - tłumaczy nasz rozmówca. Na czym dokładnie będzie polegała ta współpraca?

Współpraca z AZS UZ

- Zależy nam, aby budować mosty między różnymi środowiskami, tak aby e-sport na stałe znalazł swoje miejsce w życiu uniwersytetu i miasta, jako jego ważna część kultury i edukacji - przekonuje nas W. Łopiński.

Ten pogląd podziela Marek Lemański, dyrektor klubu uczelnianego. - Pomimo, że w Polsce część osób wciąż nie uważa e-sportu za prawdziwą sportową rywalizację, to jednak warto pamiętać, że świat nie stoi w miejscu. E-sport jest coraz bardziej popularny na świecie, przyciąga rzesze młodych ludzi. Dlatego zależy nam, aby nasi studenci mieli większy dostęp do e-sportu, aby mogli rozwijać swoje pasje - podkreśla M. Lemański.

Jednym z pierwszych wydarzeń po ogłoszeniu fuzji będzie organizacja dużego turnieju, który odbędzie się podczas Dni Kultury Studenckiej - Bachanalia 2023. Na UZ powstanie również sekcja e-sportowa AZS-u, która będzie stanowić integralną część organizacji, tak aby ułatwić rozwijanie uzdolnionych studentów pod okiem profesjonalistów.

Gaming House w akademiku

- Warto, aby młodzi ludzie poznali tę branżę zarówno od strony zawodowej, jak i teoretycznej. Ścieżki kariery w e-sporcie nie muszą zresztą wiązać się tylko z występowaniem na zawodach. Można zostać też trenerem lub menadżerem zespołu - tłumaczy założyciel Lodis.

Co ważne, w Domu Studenckim Ziemowit zielonogórska uczelnia wyasygnuje pomieszczenia, aby w tym roku stworzyć tzw. Gaming House, czyli miejsce, gdzie studenci będą mogli trenować i rozwijać swoje umiejętności w grach.

- Podczas organizowanych wydarzeń będzie można spotkać się tutaj z profesjonalnymi graczami, influencerami i innymi osobistościami ze świata internetu - wyjaśnia W. Łopiński. - To dopiero początek, ale jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczymy zielonogórskich graczy - dodaje.

Autor: Maciej Dobrowolski / wiadomoscizg.pl

Autor zdjęcia: Ostry Kadr - Tomasz Ostrowski

Puchar Dyrektora KU AZS UZ odebrany!

azs-uz-logo-50x50Lodis by Illuminar wygrało z reprezentacją naszego Klubu wynikiem 2:0 na mapach Italy oraz Nuke i tym samym zdobyli Puchar Dyrektora KU AZS UZ. Gratulujemy świetnego meczu! Dzisiaj prezes organizacji Lodis odebrał z rąk dyrektora trofeum.

int-08541

Mecz o Puchar Dyrektora KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

azs-uz-logo-50x50Już dzisiaj o godzinie 19:00 drużyna reprezentująca nasz Klub zagra przeciwko Lodis by Illuminar - akademii jednej z czołowych polskich organizacji, czyli Illuminar Gaming. Naszych reprezentantów czeka trudna przeprawa z uwagi na długi staż zawodników drużyny przeciwnej. Mimo to liczymy na solidne spotkanie, rozegrane na 3 mapach. Mecz będzie transmitowany na żywo w serwisie Twitch.tv pod linkiem: https://www.twitch.tv/redzioplays 
MECZ POKAZOWY1

Znamy Mistrza Województwa Lubuskiego w E-sporcie CS:GO 2021

logo mwl 2 1000x1000Mistrz Województwa Lubuskiego w E-sporcie został wyłoniony. Drużyna Krul Sentino w finale pokonała Bush Team wynikiem 2:0 (16:7 Nuke, 16:14 Overpass). Mecz, a szczególnie jego druga mapa dostarczyła widzom wiele emocji. Jednak zacznijmy od początku...

zwyciezcy mwl

Czytaj więcej...

Pierwszy dzień Mistrzostw Województwa Lubuskiego w E-sporcie za nami!

logo mwl 2 1000x1000Na dzisiaj zakończyły się już rozgrywki w ramach Mistrzostw Województwa Lubuskiego w E-sporcie. O tytuł Mistrza walkę podjęło 13 drużyn z całego województwa lubuskiego. W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostały mecze na etapie 1/8 i 1/4 finału. Już od samego początku nie brakowało emocji i walki o każdy punkt.
post tabela

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w E-sporcie!

logo mwl 2 1000x1000UWAGA! Przedłużamy czas rejestracji do dnia 16.08.2021 r. włącznie! Tego w naszym Klubie jeszcze nie było! Nadchodzą pierwsze Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w E-sporcie.

 

PLAKAT

Czytaj więcej...