LKS Komprachcice - AZS Zielona Góra (zapowiedź)

logo-azs-zielona-gora-nowePiłkarze ręczni AZS Zielona Góra rozegrają jutro spotkanie 17. kolejki II ligi. Podopieczni trenerów Marka Książkiewicza i Damiana Kociszewskiego udadzą się do Komprachcic na mecz z drużyną LKS OSiR.

AZS-Zielona-Gora-zdjecia

Początek rundy rewanżowej drugoligowych rozgrywek oba zespoły nie zaliczą do udanych. Zarówno LKS, jak i nasi akademicy, ponieśli solidarnie po trzy porażki, więc dla jednego z zespołów jutrzejszy pojedynek może być przełamaniem złej passy. Jutrzejszy rywal w lidze prezentuje się przeciętnie zajmując po 16. kolejkach 6. miejsce. Do tej pory szczypiornistom LKS udało się odnieść 7 zwycięstw i zanotowali 9 porażek. Jest to na pewno rywal w naszym zasięgu, ale o punkty nie będzie łatwo. Świadczy o tym pierwszy pojedynek tych zespołów w poprzedniej rundzie, kiedy zespół z Komprachcic pokonał w Zielonej Górze AZS 33:26.

To są doświadczeni zawodnicy, starsi od naszego zespołu. Można powiedzieć, że nasz rywal to starzy wyjadacze, którzy zajmują taką lokatę, jaką mają. To będzie na pewno ciężki pojedynek.  W zespole nie ma żadnych kontuzji, wszyscy są zdrowi. Dzisiaj zostanie wyznaczony skład na treningu - powiedział na antenie Radia Zielona Góra drugi trener AZS Damian Kociszewski.

W zielonogórskiej drużynie nie wystąpi bramkarz Marek Długosz, który musiał opuścić drużynę i wyjechał na studia do Krakowa. W bramce AZS wystąpi duet Dominik Madaliński i Patryk Wołk.

Liczymy na ciężki bój, bo mamy trzy porażki na sam początek drugiej rundy, podobnie jak Komprachcice. Na pewno będzie to ciężki mecz, ale my liczymy i po cichu mamy nadzieję, że uda się wywieźć z Komprachcic dwa punkty - dodał trener AZS.

Początek jutrzejszego spotkania o godzinie 18.00.

Paweł Grosse/sportowa.zgora.pl