Lubuscy żacy zagrają na plaży już w poniedziałek (zapowiedź)

1200px-POL województwo lubuskie COA.svgW poniedziałek, 29.06 na plaży kąpieliska miejskiego w Ochli lubuscy żacy powalczą o tytył Akademickiego Mistrza Województwa Lubuskiego w Siatkówce Plażowej. Do rywalizacji staną zarówno pary kobiece jak i męskie. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 12:00.

SP

Lubuskie Igrzyska Studentów AZS to cykl imprez sportowych, w których co roku udział biorą setki studentów i pracowników lubuskich uczelni wyższych. Reprezentacje Akademii im. Jakuba z Paradyża, AWF w Gorzowie Wlkp. i Uniwersytetu Zielonogórskiego rywalizują w 13 dyscyplinach. Wśród nich jest siatkówka plażowa, której rozgrywki wojewódzkie są eliminacjami do udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski. W tym roku półfinały AMP zaplanowano na miesiąc sierpień i zostaną rozegrane w Katowicach.

W 2019 roku województwo Lubuskie reprezentowały pary Głowacki Mikołaj i Wołowicz Mateusz (UZ) oraz Sas Maciej i Dzierżyński Bartosz (AWF). W ubiegłorocznym półfinale AMP duet z Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonał wszystkich rywali, zapewniając sobie awans do gry w finale, który miał miejsce w Gdańsku.

Lubuskie Igrzyska Studentów AZS są współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.