Lubuskie Igrzyska wystartowały! Zielona Góra - Gorzów Wlkp. 15:9

azs-logoZa Nami pierwsze zmagania w ramach Lubuskich Igrzysk Studentów AZS. Na obiektach sportowych Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim uczestnicy zmierzyli się w brydżu sportowym, tenisie stołowym M i K oraz siatkówce 3x3.

TS1

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, który z ramienia Lubuskiej Organizacji Środowiskowej koordynuje przebieg i organizację poszczególnych zawodów opracował nowy system punktacji. Do rankingu brani będą pod uwagę studenci, pracownicy dydaktyczni uczelni oraz członkowie AZS danej jednostki. Za pierwsze miejsce w danej dyscyplinie przysługują 3 punkty, drugie miejsce gwarantuje 2 oczka, a najniższy stopień podium daje uczelni 1 punkt.

Zmagania w brydżu sportowym odbywały się równolegle z III Grand Prix Lubuskiego Związku Brydża Sportowego 2019. Był to tradycyjny, rozgrywany już po raz 57. Lodowy Kryształ Warty a zarazem VII Memoriał arcymistrza Mirosława Soroki. W turnieju wystąpiło 40 par. Najlepszymi w klasyfikacji Lubuskich Igrzysk Studentów AZS okazali się członkowie AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Adam Małecki i Andrzej Łagosz.

Brydż sportowy (ZG - GW 4:2)
1. UZ - Adam Małecki, Andrzej Łagosz - 3 pkt.
2. AJP - Dariusz Forycki, Andrzej Stefanowicz - 2 pkt.
3. UZ - Zofia Miechowicz, Tomasz Bartnicki - 1 pkt.

Równolegle do turnieju brydża sportowego na dużej hali odbywały się turnieje w tenisie stołowym M i K oraz w siatkówce 3x3. Żeński turniej tenisa stołowego wygrała reprezentacja Gorzowa, zaś w męskim dominowali zielonogórzanie. W siatkówce złoty medal zdobyła ekipa z północnej stolicy województwa. Zobaczcie wyniki:

PS

Tenis stołowy mężczyzn (ZG - GW 6:0)
1. UZ - Dawid Kozłowski - 3 pkt.
2. UZ - Jan Binczarowski - 2 pkt. 
3. UZ - Henryk Michalak - 1 pkt.

Tenis stołowy kobiet (ZG - GW 2:4)
1. AWF - Kinga Gilewska - 3 pkt.
2. UZ - Aleksandra Lemańska - 2 pkt.
3. AJP - Andżelika Funk - 1 pkt.

Siatkówka 3x3 (ZG - GW 3:3)
1. AWF - 3 pkt.
Jakub Pulkowski
Fabian Leitermeier
Mateusz Sawerwain
2. UZ I - 2 pkt. 
3. UZ III - 1 pkt.

LIS

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć

autor zdjęć: Agata Kotuszewska