Pływanie, siatkówka, futsal. Która uczelnia silniejsza?

azs-logoDobiegły końca zawody organizowane w ramach Lubuskiej Olimpiady Studentów. We wtorek, 4.12 w Zielonej Górze odbył się mecz pływacki, pojedynek rewanżowy w siatkówce mężczyzn oraz pierwszy mecz futsalistów.

basenLOS

Pływalnia MOSiR przy ul. Wyspiańskiego tętniła zaciętą rywalizacją. Ekipy z Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego walczyły jak równy z równym. O pojedyńczych zwycięstwach decydowały ułamki sekund. Po konkurencjach indywidualnych widniał rezultat 89:85 na korzyść gospodarzy. Sztafety należały do reprezentacji Uniwersytetu Zielonogórskiego i to podopieczni dr Tomasza Grzybowskiego w tym roku zgarnęli najwyższe trofeum.

W hali UZ przy ul. Prof. Szafrana 6 obserwowaliśmy pojedynki siatkarzy oraz futsalistów. Tu nie było już tyle emocji, co na pływalni. Podopieczni Krzysztofa Dobka w ramach rewanżu podejmowali ekipę Gorzowa Wielkopolskiego. W pierwszym pojedynku, akademicy UZ przegrali na wyjeździe 2:3. Dziś nie dali szans rywalom, zwyciężając 3:0. Tym samym Uniwersytet Zielonogórski zyskał prawo reprezentowania województwa w Półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn w roku 2019.

siataLOS

Niestety kompletu zwycięstw nie przypieczętowali futsaliści. Silniejsza reprezentacja z Gorzowa Wielkopolskiego skrupulatnie powiększała przewagę nad zielonogórzanami. Mecz zakończył się wynikiem 2:9 (1:5). Podopieczni Macieja Góreckiego nie są w łatwej sytuacji. Aby uzyskać awans do Półfinału AMP muszą zwyciężyć w meczu rewanżowym w Gorzowie Wielkopolskim różnicą 8 trafień.

futsalLOS