47 pływaków walczyło o tytuł Akademickiego Mistrza Lubuskiego (foto)

plywanieWe wtorek, 5 grudnia na pływalni przy ul. Wyspiańskiego akademickie reprezentacje Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego po raz czwarty rywalizowały w zawodach pływackich. Imprezę otworzyła Prodziekan WLiNoZ dr Ewa Skorupka.

 AMWL

Na starcie zameldowało się łącznie 47 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w 8 konkurencjach indywidualnych i 2 konkurencjach sztafetowych. Po pełnych emocji zawodach lepsi okazali się studenci ZWKF, którzy zdobyli 104 pkt (UZ ? 97 pkt). Tym samym główna nagroda zawodów pozostała w Gorzowie Wielkopolskim.

Zawody zorganizowała sekcja pływania i ratownictwa wodnego KU AZS UZ i SWFiS, przy dużej pomocy ze strony MOSiR. W rolę sędziów wcielili się studenci II roku Wychowania Fizycznego, którzy zapewnili wręcz profesjonalną organizację imprezy. Poniżej oficjalne wyniki zawodów:

50 m st. dowolnym kobiet:
1. Rybka Paulina (ZWKF) 0:33,65
2. Fons Klaudia (ZWKF) 0:36,59
3. Duszowicz Agnieszka (UZ, Budownictwo) 0:36,75
4. Szafkowska Anna (ZWKF) 0:48,06

50 m st. dowolnym mężczyzn:
1. Ampulski Remigiusz (ZWKF) 0:24,65
2. Kruczyk Adrian (ZWKF) 0:26,50
3. Pytel Piotr (UZ, Logistyka) 0:26,62
4. Gościniak Adrian (UZ, Inż. Danych) 0:27,28
5. Trąbka Piotr (UZ, WF) 0:29,09
6. Magdans Miłosz (ZWKF) 0:29,72

50 m st. klasycznym kobiet:
1. Lach Paulina (UZ, Psychologia) 0:38,71
2. Majchrzak Angelika (ZWKF) 0:41,20
3. Komorowska Wiktoria (UZ, Psychologia) 0:46,33
4. Patrzykąt Wiki (ZWKF) 0:49,28
5. Dubiniec Barbara (ZWKF) 0:51,03
6. Skibińska Dorota (UZ, WF) 0:52,34

50 m st. klasycznym mężczyzn:
1. Kosowicz Wojciech (UZ, Coaching) 0:30,50
2. Świdurski Bartosz (UZ, Informatyka) 0:33,47
3. Muler Maksym (ZWKF) 0:33,84
4. Pietrzak Sebastian (ZWKF) 0:34,51
5. Cegielski Szymon (UZ, Informatyka) 0:40,69
6. Fredyk Hubert (ZWKF) 0:41,13

50 m st. grzbietowym kobiet:
1. Porzelska Anna (ZWKF) 0:34,46
2. Onoszko Magdalena (UZ, Psychologia) 0:35,84
3. Wolanin Aleksandra (UZ) 0:36,31
4. Pawlaczyk Natalia (ZWKF) 0:38,78
5. Mydłowska Marta (ZWKF) 0:43,18

50 m st. grzbietowym mężczyzn:
1. Yaroshuk Bohdan (UZ, WF) 0:29,89
2. Czapski Michał (ZWKF) 0:30,78
3. Kruk Maciej (ZWKF) 0:31,10
4. Blacha Bartosz (UZ, WF) 0:34,50
5. Ludwicki Adam (UZ, Lekarski) 0:36,77
6. Kaniewski Grzegorz (ZWKF) 0:39,41

100 m st. zmiennym:
1. Halagiera Joanna (ZWKF) 1:16,46
2. Królak Martyna (UZ, AiR) 1:17,40
3. Sierżant Natalia (ZWKF) 1:33,09
4. Przybyła Aleksandra (UZ, F. angielska) 1:36,43
5. Nawój Dorota (UZ, WF) 1:43,72

100 m st. zmiennym:
1. Morawski Krzysztof (UZ, WF) 0:58,85
2. Węgłowski Karol (ZWKF) 1:08,36
3. Szemetiłło Jakub (UZ, Informatyka) 1:12,09
4. Michta Bernard (ZWKF) 1:15,72
5. Kulis Mateusz (ZWKF) 1:20,81
6. Kita Mateusz (UZ, Informatyka) 1:26,93

Sztafeta 6 x 50 kobiet
1. ZWKF Gorzów Wlkp (Halagiera, Majchrzak, Pawlaczyk, Mydłowska, Porzelska, Rybka) 3:20,57
2. Uniwersytet Zielonogórski (Onoszko, Przybyła, Lach, Duszowicz, Królak, Wolanin) 3:23,72
Sztafeta 6 x 50 mężczyzn
1. Uniwersytet Zielonogórski (Kosowicz, Gościniak, Pytel, Yaroshuk, Morawski, Świdurski) 2:34,96
2. ZWKF Gorzów Wlkp (Czapski, Węgłowski, Ampulski, Kruczyk, Muler, Kruk) 2:36,82

Kliknij tutaj, aby zobaczyć 30 fotomigawek z tych zawodów.