Zapowiedź weekendu w wydaniu akademików

Wielkie emocje towarzyszyć będa sympatykom akademików. Mimo, że domowe spotkanie zagrają tylko futsaliści to serca kibiców spoglądać będą na Głuchołazy i Gorzów Wielkopolski. Dlaczego? O tym poniżej. 

plakat_persa.jpg

U SIEBIE

FUTSAL I LIGA

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Futsal Club Kartuzy

Sobota 21.04 godz. 18:00 hala UZ przy ul. Prof. Szafrana 6 

Spotkanie zamykające sezon. To główny powód zachęcający do przybycia na halę UZ w sobotni wieczór. Jak twierdzi sam szkoleniowiec Persy Maciej Górecki celem przed sezonem było trzecie miejsce, czyli dokładnie te, na którym plasują się w tym momencie zielonogórzanie. Jeśli AZS wygra z piątą siłą ligi a Constract Lubawa straci punkty z Auto Wicherkiem Oborniki wówczas akademicy wskoczą na pozycję wicelidera i zagrają w barażach o Ekstraklasę futsalową! 

Głównym czynnikiem jaki o tym zadecyduje będzie jednak zwycięstwo nad Kartuzami. Zespół ten w 21. meczach zgromadził 38 punktów wygrywając dwanaście razy, siedmiokrotnie przegrywając i dwa razy remisując. W poprzedniej rundzie pokonali oni Persę 10:7.

Niezależnie od wyników spotkań w ostatniej 22. kolejce sezon ten należy uznać za udany. Na podsumowania przyjdzie jednak czas. Akademicy skupiają się na meczu ligowym, który może być czymś więcej niż tylko zwykłym zwycięstwem... 

 

NA WYJEŹDZIE

SIATKÓWKA II LIGA FAZA PLAY - OUT

Juve Wakmet SOS Głuchołazy - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 

Sobota 21.04. godz. 18:00

Niedziela 22.04. godz. 17:00

Czy siatkarze AZS-u chcieliby jeszcze zagrać w tym sezonie w Zielonej Górze? Gdyby im takie pytanie zadano ich odpowiedź mogłaby być... przecząca, gdyż trwa faza Play-Out, czyli spotkania bezpośrednio decydujące o utrzymaniu. Jak na razie mamy remis 1:1 więc dwa zwycięstwa nad Juve w Głuchołazach wystarczą, by podopieczni Wiktora Zasowskiego spełnili swój cel o pozostaniu w lidze. 

Głuchołazy wzmocnione I-ligowcem ze Stali Nysa Karolem Rawiakiem stały się zespołem zdecydowanie groźniejszym niż w sezonie zasadniczym. Warto jednak pamiętać, że Zielona Góra powoli dojrzewa jako drużyna, a to wydaje się bardziej długotrwałe niż zakontraktowanie jednego z zawodników, nieważne nawet jaki wkład w drużynę by wnosił. 

Siatkarze liczą też na kibiców, którym organizują wyjazd do Głuchołaz. Wspólnie liczymy, że razem z Kibicami uda nam się utrzymać w Zielonej Górze II ligę! 

PIŁKA RĘCZNA I LIGA

Stal Gorzów - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Sobota 21.04. godz. 18:30 

Derby! Gorzów! Nie potrzeba więcej słów, by zmotywować zielonogórskiego sympatyka szczypiorniaka na przyjście na halę, bądź na żywe interesowanie się spotkaniem. Wielkie derby województwa Lubuskiego to gratka dla każdego.

Mecz 24. kolejki to starcie na które czeka się choćby od spotkania w poprzedniej rundzie, gdzie gorzowianie wygrali dopiero po karnych. Energia jaka była wówczas w hali przy ul. Prof. Szafrana dosłownie szalała, udzielając się nawet dziennikarzom. Tym razem nie będzie inaczej, gdyż Zielona Góra potrzebuje solidnego przełamania, a nie ma na to lepszego miejsca i terminu jak najbliższy wyjazdowy mecz w Gorzowie.