Zapowiedź weekendu w wydaniu akademików

Dla szczypiornistów najbliższy mecz z MKS-em Grudziądz będzie początkiem Operacji "G". Futsaliści walczą o najwyższe cele w I lidze. W tym celu na mecz wyjazdowy udadzą się do Obornik. Szczegóły poniżej.

30582151_1612607085443907_6627118173902602240_n.jpg

 U SIEBIE 

PIŁKA RĘCZNA I LIGA

KU AZS Uniwerstetu Zielonogórskiego - MKS Grudziądz

Sobota 14.04 godz. 18:00 hala UZ przy ul. Prof. Szafrana 6

Mecz 23. kolejki I ligi to początek starć w ramach Operacji "G". Oznacza to, że trzy kolejne spotkania naznaczone będą rywalizacją z drużynami z miast, których nazwa zaczyna się właśnie na "G", bowiem już 18.04 do hali przy ul. Prof. Szafrana w ramach meczu przesuniętego z 27. kolejki przyjedzie SMS ZPRP Gdańsk, a później akademicy wyjadą na rewanżowy mecz do Gorzowa Wielkopolskiego. Nie uprzedzając jednak faktów... 

Grudziądzanie to outsider tabeli. W ramach 20. rozegranych spotkań MKS zdobył zaledwie 9 punktów. 3 zwycięstwa i 17 porażek to bilans meczów najbliższego rywala AZS-u. O tym, że będzie to trudny rywal świadczyć może jednak kilka faktów. 

Po pierwsze mimo, że Zielona Góra wygrała wcześniejsze spotkanie w Grudziądzu, to ani wynik 34:29, ani styl gry nie były przekonujące. Po drugie MKS pokonał 3 drużyny w walce o ligowe punkty. Mimo, że dwójka przgeranych wrażenia nie robi ( SMS ZPRP Gdańsk i SPR GKS Żukowo) to pokonanie wicelidera tabeli Stali Gorzów może wprawić w zachwyt. Dodatkowo na korzyść gości może przemawiac fakt, że zespołu z Żukowa AZS nie pokonał, choć miał dwie szanse.

Dwójka szczypiornistów z Grudziądza mieści się w ścisłej czołówce strzelców I ligi. Chodzi o Mateusza Kostrzewę i Mateusza Orłowskiego, którzy z dorobkiem odpowiednio 106. i 102. bramek zamykają pierwszą dziesiatkę najskuteczniejszych. 

Dla gospodarzy jest to szansa na przerwanie fatalnej passy sześciu porażek z rzędu. Łatwo jednak nie będzie.

 

NA WYJEŹDZIE

FUTSAL I LIGA

KS Futsal Oborniki - Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Niedziela 15.04. godz. 16:00

Dla najbliżych rywali AZS-u mecz ten będzie pożegnaniem z własną halą w tym sezonie ligowym. Z całą pewnością chcieliby pożegnać się z kibicami zwycięstwem zwłaszcza, że grając w Zielonej Górze ulegli gospodarzom 5:9. 

Oborniki znajdują się tuż nad strefą spadkową, na 9. miejscu. 20 spotkań, 7 wygranych, 2 remisy i aż 11 porażek to bilans, który daje tej drużynie 23 punkty.