Z AZS-em gramy i pomagamy! Wszystko dla Marcina Galanta

Bardzo ważny weekend czeka na sympatyków zielonogórskiego AZS-u. Trzy spotkania, wiele emocji, walka o ligowe punkty i 1 cel. Pomoc w leczeniu Marcina Galanta. Szczegóły poniżej.

plakat_galant.jpg

II LIGA PIŁKI SIATKOWEJ

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - MKST Astra Nowa Sól

Sobota 03.03.2018 godz. 15:00 hala UZ przy ul. Prof. Szafrana 6 

Walka o utrzymanie wciąż trwa. Nie będzie jednak łatwom gdyż rywalem akademików jest 6. drużyna w tabeli Astra Nowa Sól. Po 20. meczach mają na swoim koncie 23 punkty. W poprzednim spotkaniu wygrali oni z Olavią Oława 3:1, ale potrafią również sprawić niespodziankę, czego dowodem może być wygrana u siebie z Orłem Międzyrzecz 3:2 w 13. kolejce. 

Astra ma za sobą mały kryzys, bowiem przez prawie cały miesiąc nie potrafiła odnieść zwycięstwa, ale wydaje się, że najtrudniejsze chwile zespół ma za sobą. AZS już raz zmierzył się w spotkaniu ligowym z Nową Solą. Mecz w 10. kolejce przegrali akademicy 1:3.  

Parkiet w hali przy ul. Prof. Szafrana sprzyja jednak gospodarzom. Ostatnie 4 mecze to zwycięstwa akademików z takimi drużynami jak Bielawianka Bielawa, Olavia Oława, Juvenia Wakmet Głuchołazy i Chrobry Głogów. Siatkarze z pewnością powalczą o komplet punktów z kilku powodów. Po pierwsze jest to ostatnie domowe spotkanie w rundzie zasadniczej, po drugie cały czas trzeba walczyć o utrzymanie, po trzecie seria zwycięstw na swoim parkiecie może zadziałać mobilizująco. Po czwarte akademicy chętni są zrewanżować się za porażkę w poprzedniej rundzie, no i w końcu dochód z cegiełek sprzedawanych przed tym meczem zostanie w całości przekazany na leczenie Marcina Galanta. 

I LIGA PIŁKI RĘCZNEJ 

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Polski Cukier Pomezania Malbork

Sobota 03.03.2018 Godz. 19:00 hala UZ przy ul. Prof. Szafrana 6

Kilka chwil po zakończonym meczu siatkarzy na parkiet wybiegną szczypiorniści AZS-u Zielona Góra i Pomezanii Malbork. Nasz najbliższy rywal to 9. siła I ligi. W 17. meczach  6 raz wygrywali, jedenastokrotnie schodząc z parkietu pokonanym. Przegrali oni także poprzednie spotkanie obu ekip, które miało miejsce w Malborku w 4. kolejce 27:29. Teraz cała drużyna nastawiona jest na rewanż, którego efektem ma być wygrana z akademikami. 

I LIGA FUTSALU 

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - GI Malepszy Futsal Leszno

04.03.2018 Godz. 16:00 hala UZ przy ul. Prof. Szafrana 6

Granie dla Marcina Galanta zakończy niedzielny pojedynek futsalistów. Leszczynianie plasują się na 7. pozycji w tabeli. W 15 meczach zanotowali 21 punktów. 6 zwycięstw, tyle samo porażek i 3 remisy tak w tym sezonie wygląda zespół Futsalu Leszno. W poprzednim meczu żadna z drużyn nie okazała się lepszam bowiem w Lesznie padł remis 4:4. Z tego też względu zarówno Persa jak i Futsal Leszno będą chcieli wygrać to spotkanie, które zakończy emocjonujący weekend w hali przy ul. Prof. Szafrana. 

Biletem wstępu będą cegiełki, z których całkowity koszt zostanie przekazany na leczenie Marcina Galanta. Więcej o sprawie można dowiedzieć się tutaj. Jest tam również dodatkowa możliwość pomocy.