Co jest grane? Kalendarzyk kibica AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

W ostatnim czasie to futsaliści mają najwięcej do roboty. Do niedawna grali jeszcze w Akademickich Mistrzostwach Polskim, skąd przywieźli brąz, dodatkowo występują w lidze, ale rywalizują także w halowych mistrzostwach Polski, tak jak w ten weekend. Oprócz Persy grają również siatkarze.

27835888_2087796644693731_142761197_o.jpg

 Sportowy weekend zacznie się właśnie od piłki siatkowej. Przed prawie dwoma tygodniami dotychczasowy trener AZS-u Wiktor Zasowski zaczął również wspomagać zespół jako zawodnik na pozycji liberom i jego obecność walnie przyczyniła się do pokonania wicelidera II ligi SPS Chrobry Głogów 3:1. Teraz w spotkaniu 20. kolejki rywalami akademików będzie wrocławska Gwardia, z którą AZS mierzył się w połowie listopada. Tamten mecz niestety Zielona Góra przegrała 0:3. Podbudowani zwycięstwem z Głogowem, z nową/starą siłą w składzie jedziemy do Wrocławia po pełną pulę!

II LIGA PIŁKI SIATKOWEJ

Gwardia Wrocław - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 

Sobota 24.02.2018 godz. 18:00

Futsaliści to jedna z najbardziej zapracowanych sekcji klubowych KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tym razem zmierzą się w 1/8 finału halowego pucharu Polski. Rywalem podopiecznych Macieja Góreckiego będzie Heiro Rzeszów. Jest to drużyna, która występuje w I lidze w grupie południowej. W 15. meczach ligowych Rzeszowianie uzysskali raptem 16 punktów i plasują się na 9. pozycji. Walcząc w pucharze Polski w 1/32 finału pokonali na wyjeździe FB Wojtas Limanową 6:3, a w kolejnej rundzie silny zespół ze swojej ligi GKS Tychy 6:2. Dyrektor AZS-u Marek Lemański mówi, że dla rywali akademików jest to najdalszy wyjazd w historii, dodatkowo nie zawsze przyjeżdzają w pełnym składzie. Przestrzega jednak przed lekceważeniem rywala, który potrafił sprawić niespodziankę. Wielkie emocje czekają nas już w tę niedzielę! 

1/8 FINAŁU HALOWEGO PUCHARU POLSKI

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Heiro Rzeszów 

Niedziela 25.02.2018 godz.17:00 hala przy ul. Prof. Szafrana 6 WSTĘP WOLNY