Co było grane? Podsumowanie weekendu w wykonaniu akademików

Za nami kolejny ciekawy, ale także trudny weekend. Choć żaden z zespołów nie grał w hali przy ul. Prof. Szafrana 6, nie przeszkodziło to, aby osiągnąć założone cele. 

Prezentacja1.jpg

 

NA WYJEŹDZIE 

I LIGA PIŁKI RĘCZNEJ

MKS Real Astromal Leszno - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 20:23

Sobota 03.02.2018 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI - FUTSAL

Reprezentanci UZ zajęli w turnieju półfinałowym IV miejsce, co daje awans do końcowego etapu, który rozgrywany będzie w Warszawie.

Zawodnicy reprezentujący Uniwersytet Zielonogórski bardzo dobrze spisali się podczas pierwszego dnia półfinału D Akademickich Mistrzostw Polski. Najpierw zremisowali bezbramkowo z Politechniką Śląska z Gliwic, a następnie pokonali Politechnikę Wrocławską 4:3. Futsaliści wygrali swoją grupę.

Kolejnego dnia w walce o przepustkę do turnieju finałowego w Warszawie reprezentanci Uniwersytetu Zielonogórskiego mierzyli się z gospodarzami półfinałów, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Zielonogórzanie mecz ten wygrali 4:1. Trzy trafienia zaliczył Sebastian Górski, jednego gola zdobył Jakub Babij. 

Trzeciego dnia półfinałow futsaliści najpierw przegrali z Politechniką Opolską 1:8 (bramka Kamila Kruszyńskiego). Podobnie było w meczu o III miejsce z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie Zielonogórzanie przegrali dopiero po rzutach karnych 6:7. W regulaminowym czasie mieliśmy wynik bezbramkowy.